
acer Aspire Lite (2025) AMD Ryzen 3 Quad Core 5300U – (8 GB/512 GB SSD/AMD Radeon Graphics/Windows 11 Home) AL15-41 Thin and Light Laptop (15.6 Inch FHD, Steel Grey, 1.5 Kg/MS Office 2021
₹38,000 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Amd Ryzen 3
- RAM: 8GB DDR4
- Storage: 512GB SSD
- Display: 15.6" 1920x1080
- OS: Windows 11 Home
Full Specifications
| Brand | Acer |
|---|---|
| Model | Aspire Lite |
| Processor | Amd Ryzen 3 |
| RAM | 8 GB DDR4 |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 15.6" 1920x1080 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Price | ₹38,000 |