
Lenovo V15 12th Gen Intel Core i5-1235U 15.6″ FHD Thin and Light Laptop (8GB RAM/512GB SSD/Windows 11 Home/MS Office Home & Student 2021/Iron Grey/1.70 kg), 82TTA07QIH
₹52,000 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Intel Core I5 12th Gen
- RAM: 8GB DDR4
- Storage: 512GB SSD
- Display: 15.6" 1920x1080
- GPU: Intel UHD Graphics
- OS: Windows 11 Home
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | Lenovo V15 |
| Processor | Intel Core I5 (12th Gen) |
| RAM | 8 GB DDR4 |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 15.6" 1920x1080 |
| GPU | Intel UHD Graphics |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Price | ₹52,000 |