
Lenovo Yoga Slim 7 Snapdragon X Elite X1E Built in-AI with Copilot+ 14″(35.5cm) 3K OLED 500Nits Touchscreen Laptop (32GB/1TB SSD/90Hz/Qualcomm NPU 45TOPS/Win11/MSO/1Yr ADP Free/Grey/1.4Kg), 83ED003BIN
₹49,999 on Amazon India
Buy on Amazon India- RAM: 32GB RAM
- Storage: 1000GB SSD
- Display: 14" 1920x1200
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.28 kg
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | Yoga Slim 7 |
| RAM | 32 GB RAM |
| Storage | 1000 GB SSD |
| Display | 14" 1920x1200 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.28 kg |
| Price | ₹49,999 |