
Lenovo Ideapad Slim 3 AMD Ryzen 5 7520U 15.6″ (39.6cm) FHD Thin and Light Laptop (16GB/512GB SSD/Windows 11/Microsoft 365 Basic + Office Home 2024/Backlit Keyboard/Grey/1.6Kg), 82XQ00XDIN
₹57,000 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Amd Ryzen 5
- RAM: 16GB RAM
- Storage: 512GB SSD
- Display: 15.6" 1920x1080
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.62 kg
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | IdeaPad Slim 3 |
| Processor | Amd Ryzen 5 |
| RAM | 16 GB RAM |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 15.6" 1920x1080 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.62 kg |
| Price | ₹57,000 |