
Lenovo 14 (2025), Intel Core i5 13th Gen 13420H – (16 GB/512 GB SSD/Intel UHD Graphics/Windows 11) Thin and Light Business Laptop/14.0″ FHD Display/Iron Grey/1.4 kg/Microsoft Office 2021
₹60,000 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Intel Core I5 13th Gen
- RAM: 16GB DDR4
- Storage: 512GB SSD
- GPU: Intel UHD Graphics
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.4 kg
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Processor | Intel Core I5 (13th Gen) |
| RAM | 16 GB DDR4 |
| Storage | 512 GB SSD |
| GPU | Intel UHD Graphics |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.4 kg |
| Price | ₹60,000 |