
Lenovo IdeaPad Slim 1, AMD Ryzen 5 5500U, 16GB RAM, 512GB SSD, HD, 15.6″, Windows 11 Home, MS Office 21, Cloud Grey, 1.61Kg, 82R400ERIN, Integrated AMD Graphics, 1Yr ADP Free, Thin and Light Laptop
₹57,000 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Amd Ryzen 5
- RAM: 16GB DDR4
- Storage: 512GB SSD
- Display: 15.6" 1920x1080
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.61 kg
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | IdeaPad Slim 1 |
| Processor | Amd Ryzen 5 |
| RAM | 16 GB DDR4 |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 15.6" 1920x1080 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.61 kg |
| Price | ₹57,000 |