
DELL Inspiron 5440 (2025) Intel Core i3 13th Gen 1305U – (16 GB/512 GB SSD/Windows 11 Home) Inspiron 5440 Thin and Light Laptop (14 inch, Ice Blue, 1.5 kg, with MS Office)
₹43,000 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Intel Core I3 13th Gen
- RAM: 16GB DDR5
- Storage: 512GB SSD
- GPU: Intel UHD Graphics
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.4 kg
Full Specifications
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model | Inspiron 5440 |
| Processor | Intel Core I3 (13th Gen) |
| RAM | 16 GB DDR5 |
| Storage | 512 GB SSD |
| GPU | Intel UHD Graphics |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.4 kg |
| Price | ₹43,000 |