HP 15 (2025) AMD Ryzen 3 7335U Quad Core Laptop 16GB DDR5 512GB SSD AMD Radeon Graphics Windows 11 Pro MS Office 2024 Copilot Key AI PC 15.6-inch FHD Thin & Light 1.5kg Turbo Silver
Buy on Amazon India- Processor: Amd Ryzen 3
- RAM: 16GB DDR5
- Storage: 512GB SSD
- Display: 15.6" 1920x1080
- GPU: AMD Radeon 660M
- OS: Windows 11 Pro
- Weight: 1.9 kg
Pros & Cons
👍 What We Like
- Great value under ₹50,000
- 16GB+ RAM for heavy multitasking
- Fast SSD storage
- Large 15.6"+ display
- Full HD display
Full Specifications
| Brand | HP |
|---|---|
| Model | HP 255G10 |
| Processor | Amd Ryzen 3 |
| RAM | 16 GB DDR5 |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 15.6" 1920x1080 |
| GPU | AMD Radeon 660M |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Weight | 1.9 kg |
| Battery | 41 Wh |
| Price | ₹43,900 |