HP 255 Notebook, AMD Athlon Silver 7120U,8GB DDR4, 256GB SSD, 15.6-inch(39.6cm), Anti-Glare, HD Laptop, Radeon Graphics, (Win 11, Silver,1.52kg) G10
Buy on Amazon India- Processor: - AMD Athlon Silver 7120U
- RAM: 8GB DDR4
- Storage: 256GB SSD
- Display: 15.6" 1366x768
- GPU: AMD Radeon 610M
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.52 kg
Pros & Cons
👍 What We Like
- Great value under ₹50,000
- Fast SSD storage
- Large 15.6"+ display
- Lightweight & portable
👎 Consider This
- Limited 256GB storage
Full Specifications
| Brand | HP |
|---|---|
| Model | B69V0PT#ACJ |
| Processor | - AMD Athlon Silver 7120U |
| RAM | 8 GB DDR4 |
| Storage | 256 GB SSD |
| Display | 15.6" 1366x768 |
| GPU | AMD Radeon 610M |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.52 kg |
| Battery | 41 Wh |
| Price | ₹34,850 |