HP ProBook 445 G8 Notebook PC, AMD Ryzen 7 5800U Processor, 14 inch(35.6cm) Anti-Glare FHD Laptop/8GB RAM/512GB SSD/AMD Radeon Graphics/DOS/1.37 Kgs 7K2K0PA
Buy on Amazon India- Processor: Amd Ryzen 7
- RAM: 8GB DDR4
- Storage: 512GB SSD
- Display: 14" 1920x1080
- GPU: AMD Radeon Graphics/DOS/1.37 Kgs 7K2K0PA
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.37 kg
Pros & Cons
👍 What We Like
- Fast SSD storage
- Full HD display
- Ultra-light — under 1.5 kg
- High-performance processor
👎 Consider This
- Just 8GB RAM at this price point
Full Specifications
| Brand | HP |
|---|---|
| Model | ProBook 445 G8 |
| Processor | Amd Ryzen 7 |
| RAM | 8 GB DDR4 |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 14" 1920x1080 |
| GPU | AMD Radeon Graphics/DOS/1.37 Kgs 7K2K0PA |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.37 kg |
| Battery | 45 Wh |
| Price | ₹54,999 |