
Lenovo 15 (2026), Intel Core i3 13th Gen 1315U – (8 GB/512 GB SSD/Intel UHD Graphics/Windows 11 Pro) Thin and Light Business Laptop/15.6″ FHD Display/Iron Grey/1.6 kg/MS Office 2021
₹38,000 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Intel Core I3 13th Gen
- RAM: 8GB DDR4
- Storage: 512GB SSD
- GPU: Intel UHD Graphics
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.6 kg
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Processor | Intel Core I3 (13th Gen) |
| RAM | 8 GB DDR4 |
| Storage | 512 GB SSD |
| GPU | Intel UHD Graphics |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.6 kg |
| Price | ₹38,000 |