
Lenovo IdeaPad 1 Intel Core i3-1315U 15.6 inch (38.5cm) FHD Laptop (8GB RAM/512GB SSD/Windows 11/Office Home 2024/1Year ADP Free/3 Month Game Pass/Grey/1.6Kg), 83B40004IN
₹38,000 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Intel Core I3
- Storage: 512GB SSD
- Display: 15.6" 1920x1080
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.62 kg
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | IdeaPad 1 Intel |
| Processor | Intel Core I3 |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 15.6" 1920x1080 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.62 kg |
| Price | ₹38,000 |