
Lenovo IdeaPad Slim 3 13th Gen Core i5-13420H 15.3 inch (38.8cm) WUXGA IPS Laptop (16GB RAM/512GB SSD/Windows 11/Office Home 2024/Top Metal Cover/Backlit Keyboard/1Yr ADP/Grey/1.6Kg), 83K100S3IN
₹55,000 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Intel Core I5
- Storage: 512GB SSD
- Display: 15.3" 1920x1200
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.59 kg
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | IdeaPad Slim 3 |
| Processor | Intel Core I5 |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 15.3" 1920x1200 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.59 kg |
| Price | ₹55,000 |