
Lenovo IdeaPad Slim 3 13th Gen Intel Core i3-1315U 15.6 inch (39.6cm) FHD Laptop (8GB RAM/512GB SSD/Windows 11/Office 2024/1Yr ADP Free/3 Month Game Pass/Grey/1.6Kg), 82X700HMIN
₹38,000 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Intel Core I3
- RAM: 8GB RAM
- Storage: 512GB SSD
- Display: 15.6" 1920x1080
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.6 kg
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | IdeaPad Slim 3 |
| Processor | Intel Core I3 |
| RAM | 8 GB RAM |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 15.6" 1920x1080 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.6 kg |
| Price | ₹38,000 |