
Lenovo IdeaPad Slim 3, AMD Ryzen 5 5625U, 8GB RAM, 512GB SSD, FHD 15.6″(39.6cm), Windows 11, Office Home 2024, Grey, 1.6Kg, 82XM011AIN, Integrated AMD Radeon Graphics, Thin and Light Laptop
₹44,999 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Amd Ryzen 5
- Storage: 512GB SSD
- Display: 15.6" 1920x1080
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.62 kg
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | IdeaPad Slim 3 |
| Processor | Amd Ryzen 5 |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 15.6" 1920x1080 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.62 kg |
| Price | ₹44,999 |