
Lenovo IdeaPad Slim 5 12th Gen Intel Core i5 12450H 16″ (40.6cm) WUXGA IPS 300Nits Laptop (16GB/512GB SSD/Win 11/Office 2021/Backlit KB/FHD 1080p Camera/Alexa/3 Month Game Pass/Grey/1.8Kg), 83BG000DIN
₹49,999 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Intel Core I5
- RAM: 16GB RAM
- Storage: 512GB SSD
- Display: 16" 1920x1200
- GPU: Intel UHD Graphics
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.89 kg
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | IdeaPad Slim 5 |
| Processor | Intel Core I5 |
| RAM | 16 GB RAM |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 16" 1920x1200 |
| GPU | Intel UHD Graphics |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.89 kg |
| Price | ₹49,999 |