
Lenovo IdeaPad Slim 5 AMD Ryzen AI 5 330 (16GB RAM/512GB SSD/14 (35.5cm)/WUXGA IPS/Copilot+ PC/Windows 11/Office Home 2024/Backlit Keyboard/1Yr ADP Free/Grey/1.4Kg), 83HX008XIN AI Laptop
₹45,999 on Amazon India
Buy on Amazon India- RAM: 32GB DDR5
- Storage: 512GB SSD
- Display: 14" 1920x1200
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.39 kg
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | IdeaPad Slim 5 |
| RAM | 32 GB DDR5 |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 14" 1920x1200 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.39 kg |
| Price | ₹45,999 |