
Lenovo ThinkBook 16 G6 Laptop | AMD Ryzen 3 7330U | 16″ WUXGA IPS 300 Nits Display | 8GB DDR4 RAM & 512GB SSD | Windows 11 Home + MS Office 2021 | Fingerprint Reader | Arctic Grey (21KKA0J2IN)
₹31,999 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Amd Ryzen 3
- RAM: 8GB DDR4
- Display: 16" 1920x1200
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.7 kg
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | Lenovo Think |
| Processor | Amd Ryzen 3 |
| RAM | 8 GB DDR4 |
| Display | 16" 1920x1200 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.7 kg |
| Price | ₹31,999 |