
Lenovo ThinkPad P14s AMD Ryzen 7 PRO 8840HS 14″(35.56cm) WUXGA IPS 400 Nits Thin and Light Laptop (32GB RAM/1TB SSD/Win 11 Pro/AMD Radeon Graphics/Backlit Keyboard/FPR/Black/1.31 kg), 21MES03A00
₹92,999 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Amd Ryzen 7
- RAM: 32GB DDR5
- Storage: 1000GB SSD
- Display: 14"
- OS: Windows 11 Home
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | ThinkPad P14s AMD |
| Processor | Amd Ryzen 7 |
| RAM | 32 GB DDR5 |
| Storage | 1000 GB SSD |
| Display | 14" |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Price | ₹92,999 |