
Lenovo Yoga Slim 7, Intel Core Ultra 7 155H, 16GB RAM, 512GB SSD, WUXGA-OLED, AI PC 14″/35.5cm, Windows 11, Office Home 2024, Grey, 1.39Kg, 2Wx4 Speakers, 1Yr ADP Free, 83CV009XIN, AI Powered Laptop
₹93,999 on Amazon India
Buy on Amazon India- Processor: Intel Core Ultra 7
- RAM: 16GB RAM
- Storage: 512GB SSD
- Display: 14" 1920x1200
- OS: Windows 11 Home
Full Specifications
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | Yoga Slim 7 |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| RAM | 16 GB RAM |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 14" 1920x1200 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Price | ₹93,999 |