MSI Thin 15, Intel 13th Gen. Core i7-13620H, 40CM FHD 144Hz Gaming Laptop(16GB/512GB NVMe SSD/Windows 11 Home/NVIDIA GeForce RTX 3050,GDDR6 4GB/Cosmos Gray/1.86Kg), B13UC-1804IN
Buy on Amazon India- Processor: Intel Core I7 13th Gen
- Storage: 512GB SSD
- Display: 15.7" 1920x1080
- GPU: NVIDIA GeForce RTX 3050
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.86 kg
Pros & Cons
👍 What We Like
- Fast SSD storage
- Large 15.6"+ display
- Full HD display
- Dedicated GPU for gaming/creative work
- High-performance processor
Full Specifications
| Brand | MSI |
|---|---|
| Model | B13UC-1804IN |
| Processor | Intel Core I7 (13th Gen) |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 15.7" 1920x1080 |
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.86 kg |
| Price | ₹78,990 |