Samsung Galaxy Book 4 15.6″ Full HD Screen | Intel Core i7 1355U | 16GB RAM | 512GB SSD | Windows 11 Pro | Backlit KB |RJ45 LAN Port| Fingerprint | Intel Iris XE Graphics | NP754XGJ-LS2IN | Silver
Buy on Amazon India- Processor: Intel Core I7
- RAM: 16GB LPDDR4
- Storage: 512GB SSD
- Display: 15.6" 1920x1080
- GPU: Intel Iris XE Graphics
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.55 kg
Pros & Cons
👍 What We Like
- 16GB+ RAM for heavy multitasking
- Fast SSD storage
- Large 15.6"+ display
- Full HD display
- Lightweight & portable
👎 Consider This
- No dedicated GPU — basic graphics only
Full Specifications
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Model | Galaxy Book 4 15 |
| Processor | Intel Core I7 |
| RAM | 16 GB LPDDR4 |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 15.6" 1920x1080 |
| GPU | Intel Iris XE Graphics |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.55 kg |
| Price | ₹78,990 |