HP 15, AMD Ryzen 5 7520U,(16GB LPDDR5, 512GB SSD), Anti-Glare, Micro-Edge, FHD, 15.6”/39.6cm, Win 11, Office 24,M365 Basic(1yr)*,Silver, 1.59kg, fc0690au, FHD Camera, Backlit KB Laptop
Buy on Amazon India- Processor: AMD Ryzen 5
- RAM: 16GB DDR5
- Storage: 512GB SSD
- Display: 15.6" 1920x1080
- GPU: AMD Radeon Graphics
- Weight: 1.69 kg
Pros & Cons
👍 What We Like
- 16GB+ RAM for heavy multitasking
- Fast SSD storage
- Large 15.6"+ display
- Full HD display
- Lightweight & portable
👎 Consider This
- No dedicated GPU — basic graphics only
Full Specifications
| Brand | HP |
|---|---|
| Model | 9D3N4PA |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| RAM | 16 GB DDR5 |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 15.6" 1920x1080 |
| GPU | AMD Radeon Graphics |
| Weight | 1.69 kg |
| Battery | 41 Wh |
| Price | ₹50,990 |