HP 14, Intel Core Ultra 7 155H (24GB DDR5, 1TB SSD), Micro-Edge, Anti-Glare, FHD, 14”/35.6cm, Win11, M365* Office24, Silver, 1.4kg, ep1181TU, FHD Camera, Backlit Laptop
Buy on Amazon India- Processor: Intel Core Ultra 7
- RAM: 24GB DDR5
- Storage: 1000GB SSD
- Display: 14" 1920x1080
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.4 kg
Pros & Cons
👍 What We Like
- 16GB+ RAM for heavy multitasking
- 1TB+ storage — plenty of space
- Fast SSD storage
- Full HD display
- Ultra-light — under 1.5 kg
👎 Consider This
- No dedicated GPU — basic graphics only
Full Specifications
| Brand | HP |
|---|---|
| Model | CJ9E0PA |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| RAM | 24 GB DDR5 |
| Storage | 1000 GB SSD |
| Display | 14" 1920x1080 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.4 kg |
| Battery | 41 Wh |
| Price | ₹84,300 |