HP OmniBook 3 AMD Ryzen AI 5 330 Next Gen AI Laptop, (24GB DDR5, 1TB SSD), Anti-Glare,15.6”/39.6cm FHD, Win11,Office24, Silver,1.7kg, FHD Camera with Shutter, Fingerprint Reador, Backlit KB fn0074AU
Buy on Amazon India- Processor: AMD Ryzen AI 5 330
- RAM: 24GB DDR5
- Storage: 1000GB SSD
- Display: 15.6" 1920x1080
- GPU: AMD Radeon 840M
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 3.747858454 kg
Pros & Cons
👍 What We Like
- 16GB+ RAM for heavy multitasking
- 1TB+ storage — plenty of space
- Fast SSD storage
- Large 15.6"+ display
- Full HD display
👎 Consider This
- Heavy at 3.747858454kg — less portable
Full Specifications
| Brand | HP |
|---|---|
| Model | CJ9E3PA |
| Processor | AMD Ryzen AI 5 330 |
| RAM | 24 GB DDR5 |
| Storage | 1000 GB SSD |
| Display | 15.6" 1920x1080 |
| GPU | AMD Radeon 840M |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 3.747858454 kg |
| Price | ₹67,990 |