HP Smartchoice OmniBook 5 (Previously Pavilion) 50 Tops, AMD Ryzen AI 5 340 (16GB LPDDR5X, 512GB SSD) WUXGA 2K, 16”/40.6cm, Win11, Office24, Silver, 1.79kg, ag1037au, Next Gen AI Copilot+ Laptop
Buy on Amazon India- RAM: 16GB LPDDR5
- Storage: 512GB SSD
- Display: 16" 1920x1200
- GPU: AMD Radeon 840M
- Weight: 1.79 kg
Pros & Cons
👍 What We Like
- 16GB+ RAM for heavy multitasking
- Fast SSD storage
- Large 15.6"+ display
- Full HD display
- Lightweight & portable
Full Specifications
| Brand | HP |
|---|---|
| Model | Pavilion |
| RAM | 16 GB LPDDR5 |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 16" 1920x1200 |
| GPU | AMD Radeon 840M |
| Weight | 1.79 kg |
| Battery | 43 Wh |
| Price | ₹68,990 |