MSI Cyborg 15, Intel Series 2 Core 7 240H, 40cm FHD 144Hz Gaming Laptop (16GB/1TB NVMe SSD/Windows 11 Home/NVIDIA GeForce RTX 5060, GDDR7 8GB/Translucent Black/2.1Kg) B2RWFKG-215IN
Buy on Amazon India- Processor: Intel Core 7 240H 2th Gen
- RAM: 16GB DDR5
- Storage: 1000GB SSD
- Display: 15.7" 1920x1080
- GPU: NVIDIA GeForce RTX 5060
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.95 kg
Pros & Cons
👍 What We Like
- 16GB+ RAM for heavy multitasking
- 1TB+ storage — plenty of space
- Fast SSD storage
- Large 15.6"+ display
- Full HD display
👎 Consider This
- Premium pricing — over ₹1,00,000
Full Specifications
| Brand | MSI |
|---|---|
| Model | Cyborg 15 |
| Processor | Intel Core 7 240H (2th Gen) |
| RAM | 16 GB DDR5 |
| Storage | 1000 GB SSD |
| Display | 15.7" 1920x1080 |
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.95 kg |
| Price | ₹122,990 |