SAMSUNG Galaxy Book4 Edge Laptop 15.6″ FHD Anti-Glare Qualcomm 8-core Snapdragon X (Up to 45 Tops) 16GB RAM 512GB SSD for Creator Designer Business Professional Win11 ICP Hub w/Copilot+ AI
Buy on Amazon India- RAM: 16GB
- Storage: 512GB SSD
- Display: 15.6" 1920x1080
- GPU: Qualcomm Adreno GPU
- OS: Windows 11 Home
- Weight: 1.48 kg
Pros & Cons
👍 What We Like
- 16GB+ RAM for heavy multitasking
- Fast SSD storage
- Large 15.6"+ display
- Full HD display
- Ultra-light — under 1.5 kg
Full Specifications
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Model | Galaxy Book 4 Edge |
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 GB SSD |
| Display | 15.6" 1920x1080 |
| GPU | Qualcomm Adreno GPU |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 1.48 kg |
| Price | ₹60,900 |