Primebook 2 Neo (2026) | 6GB RAM, 128GB Storage (Upgradable Upto 512GB) | MediaTek Helio G99 | Android 15 (PrimeOS3.0) | in-Built AI | 11.6” Thin & Light Laptop | Type-C, USB, MicroSD Ports
Buy on Amazon India- Processor: MediaTek Helio G99
- RAM: 6GB
- Storage: 128GB
- OS: Android
- Weight: 1.1 kg
Pros & Cons
👍 What We Like
- Budget-friendly — under ₹30,000
- Ultra-light — under 1.5 kg
👎 Consider This
- Limited 256GB storage
- No dedicated GPU — basic graphics only
Full Specifications
| Brand | Primebook |
|---|---|
| Model | Primebook |
| Processor | MediaTek Helio G99 |
| RAM | 6 GB |
| Storage | 128 GB |
| Operating System | Android |
| Weight | 1.1 kg |
| Price | ₹19,990 |